Kontakt

Under våren finns den nya organisationen på två olika adresser. Så här når du oss:

Servicetelefon: 08-452 75 20, öppettider mån-fre 9-12. Från och med den 1 februari 2018 har vi en gemensam servicetelefon.

Pacta: Hornsgatan 20, invid Slussen i Stockholm

KFS: Klarabergsviadukten 70, uppgång C våning 8.


Vill du ha rådgivning eller hjälp i ett ärende? Ring vår servicetelefon på tfn 08- 452 75 20 mån-fre 09.00-12.00.

 

 

Per Nordenstam
Per Nordenstam

VD Pacta/KFS,
08-452 76 65
per.nordenstam@pacta.se

John Nilsson
John Nilsson

tf Förhandlingschef: Kommun- och regionförbund, Utbildning, Service och tjänster, Regional utveckling, Samordningsförbund
08-452 74 72
john.nilsson@pacta.se

Anna Steen
Anna Steen

tf Förhandlingschef: Trafik,
08-556 009 57
anna.steen@kfs.net

Rejhana Babovic
Rejhana Babovic

Förhandlare: Fastighet och Näringsliv, Konsult och Service, Trafikhuvudmännen,
08-556 009 60
rejhana.babovic@kfs.net

Sofia Bengtsson
Sofia Bengtsson

Förhandlare: Räddningstjänst, Hälso- och sjukvård,
08-452 76 22
sofia.bengtsson@pacta.se

David Carlsson
David Carlsson

Förhandlare: Fastigheter, Vård,
08 – 452 71 36
david.carlsson@pacta.se

Lotta Gahmberg
Lotta Gahmberg

Förhandlare: Energi, Personlig assistans,
08-55 60 09 61
lotta.gahmberg@kfs.net

Göran Holm
Göran Holm

Förhandlare: Energi, VA, Återvinning,
08-556 009 76
goran.holm@kfs.net

Diana Håkansson
Diana Håkansson

Förhandlare: Besöksnäring, Flygplatser, Parkering,
08-556 009 67
diana.hakansson@kfs.net

Giggi Langlet
Giggi Langlet

Förhandlare: Läns- och Regionmuseer, Museum och Arkeologi, Utbildning,
08-556 009 55
giggi.langlet@kfs.net

Erik Lardenäs
Erik Lardenäs

Förhandlare: Pension, Försäkringar, Upplevelser,
08 – 452 71 81
erik.lardenas@pacta.se

Cecilia Tazewell
Cecilia Tazewell

Förhandlare: Vård och Omsorg samt Personlig assistans
08-556 009 58
cecilia.tazewell@kfs.net

 

Peter Öhrström
Peter Öhrström

Senior rådgivare/Förhandlare: Energi, Vatten, Renhållning, Parkering, Flygplatser, Hamnar,
08 – 452 77 17
peter.ohrstrom@pacta.se

Samira Lundqvist
Samira Lundqvist

Chef för strategisk utveckling,
08 – 452 76 73
samira.lundqvist@pacta.se

Anna Lirén
Anna Lirén

Utvecklingsstrateg,
08-452 79 15
anna.liren@pacta.se

 

Madeleine Grimåker
Madeleine Grimåker

Utvecklingsstrateg,
08 – 452 78 14
madeleine.gimaker@pacta.se

Abdi Isse
Abdi Isse

Ekonomichef,
08 – 452 79 80
abdi.isse@pacta.se

Monika Nätter
Monika Nätter

Ekonomichef,
08-556 009 53
monika.natter@kfs.net

Marie Borggren
Marie Borggren

Ekonomi- och löneadministratör,
08-556 009 71
marie.borggren@kfs.net

Christina Lingdén
Christina Lingdén

Kommunikationschef,
08-556 009 62
christina.lingden@kfs.net

Sarah-Kim Sjödelius
Sarah-Kim Sjödelius

Kommunikatör och redaktör för webb, nyhetsbrev och sociala medier,
08-556 009 72
sarah-kim.sjodelius@kfs.net

Eva Strindberg
Eva Strindberg

Kommunikationsansvarig,
08 – 452 77 30
eva.strindberg@pacta.se

Ia Wik
Ia Wik

Junior Webbredaktör,
0703-99 89 79
ia.wik@pacta.se

Johan Frisö
Johan Frisö

Rådgivare KFS Trygghetsfond,
08-556 009 75
johan.friso@kfs.net

Conny Larsson
Conny Larsson

Projektledare för kompetensförsörjning, YA (yrkesintroduktionsanställning) och yrkesintroduktion och praktik för nyanlända,
08-556 009 78
conny.larsson@kfs.net

Yvonne Andersson
Yvonne Andersson

Kursadministration,
08 – 452 77 79
yvonne.andersson@pacta.se

Eva Källén
Eva Källén

Medlemsärenden och Medlemsansökningar,
08-556 009 66
eva.kallen@kfs.net

Pia Saajakari
Pia Saajakari

Ansvarig för Service, Reception och Vaktmästeri. Arbetar även som kursadministratör,
08-556 009 52
pia.saajakari@kfs.net

Denise Nordbäck
Denise Nordbäck

Administratör,
denise.nordback@pacta.se